Малятко - здоров'ятко

ГУРТОК

Малятко – Здоровятко

Створює умови для здорового способу життя дошкільнят.

Завдання:

-         охорона та зміцнення здоров’я дошкільнят, удосконалення їхнього фізичного розвитку, підвищення опірності та захисних властивостей організму, поліпшення розумової та фізичної працездатності;

-         створення моделі рухового апарату, побудованої з урахуванням рівного рівня рухової активності дітей та індивідуальних особливостей;

-         розробка та втілення нетрадиційних форм роботи з фізичної культури з метою формування життєво важливих видів основних ресурсів:ходьби, бігу, метання, стрибків, лазіння;

-         дати  систему знань про себе, свій організм, про користь занять з фізкультури, про гігієнічні вимоги;

-         організація раціонального предметного середовища для різних форм і видів рухової активності, створення для різних форм і видів рухової активності, створення сприятливих умов для позитивних емоційних та морально-вольових проявів дітей.

Напрямки зміцнення здоров’я дітей:

-         валеологічний режим дня;

-         повноцінне харчування;

-         загартувальні процеси;

-         розвиток основних рухів;

-         спортивні години;

-         валеокорекція.

Здоров’я – це те без чого людина не може бути щасливою. І тому кожну людину необхідно навчати валеології – науці про здоров’я. А розпочинати цю роботу слід з раннього дошкільного віку.

Робота проводиться протягом місяця і передбачає роботу у двох напрямах: з дітьми та батьками.

Щодо форми роботи, то вони різноманітні: бесіди, ігри-розваги, дидактичні ігри, читання художньої літератури, теми для малювання, індивідуальна робота.

Усі напрями роботи з дітьми відповідають темі місяця та надають можливості здійснювати валеологічне виховання в цікавій та доступній для дітей гуртковій формі на заняттях, так і в повсякденному житті.

З метою пропаганди валеологічний знань серед батьків подано теми консультацій, бесід, порад, практичних рекомендацій, місце участі батьків у здійсненні заходів дитячого садка.

Форми роботи з батьками:

1.     Розроблено режим організації життя дітей.

2.     Проведена бесіда Виховуємо здорових дітей.

3.     Батьківські збори Нетрадиційні форми та методи загартування.

4.     Виставки: Природа і фантазія, тематична Один вдома.

5.     Підбір літератури.

6.     Спортивна розвага Нерозлучні друзі – дорослі та діти.

Гурткова робота орієнтована на формування в дитини позиції визнання цінності здоров’я, розширення знань, умінь, навичок з гігієнічної культури.

Мета роботи з валеології оздоровчих хвилинок протягом дня – навчитися бути здоровим душею й тілом, прагнути творити своє здоров’я, застосовуючи знання та вміння в узгодженні із законами природи, законами буття.

Оздоровчі хвилинки включають в себе не тільки зміцнення фізичного здоров’я, але й духовний розвиток:

1.     Створи сонце в собі.

2.     Етюд душі.

3.     Сонечко.

4.     Добрі слова.

Все це дозволяє дітям підтримувати високу працездатність, знімає втому, дає заряд бадьорості та енергії.