Страничка психолога

ГРА У ЖИТТІ МАЛЮКА

Гра для дітей – це їхнє життя. І найбільше дошкільнята полюбляють ігри, в яких можна реалізувати свої бажання, мрії: споруджувати будинок, літати в космос, танцювати, як балерина. Гра є засобом самовираження дітей. У цьому можна переконатися, спостерігаючи, як вони граються та як по-різному проявляють себе під час гри.

Гра – провідна діяльність дошкільнят. Саме за її допомогою психолог дитячого садка має вивчати дитину, розвивати, виховувати, навчати. У грі формується вміння спілкуватися, виникає потреба регулювати власні бажання. Відбувається емоційно-вольовий розвиток особистості, набувається досвід долання труднощів, переживання перемог і поразок, що готує дитину до поведінки у майбутніх реальних, уже серйозніших, життєвих ситуаціях. Бурхливо здійснюється й інтелектуальний поступ: удосконалюються мовлення, увага, пам'ять, розвиваються образне мислення, уява, тощо.